Odontologinių ligų profilaktika - Žavi šypsena

Odontologinių ligų profilaktinės procedūros:

Dantų ėduonies profilaktika fluoro preparatais;

Dantų apnašų valymas;

Dantų akmenų virš dantenų ir po dantenomis valymas;

Dantų poliravimas;

Dantų vagelių hermetizacija silantais;

Individualios burnos higienos mokymas;

Burnos priežiūros priemonių individualus parinkimas.

 


Nepriekaištinga burnos higiena yra pagrindinė priemonė, norint išvengti dantų ėduonies bei burnos ertmės gleivinės ir periodonto ligų. Vienas iš svarbiausių veiksnių, sukeliančių dantų ėduonį, yra mikrobinės dantų apnašos. Blogas kvapas, nesveiki, klibantys dantys – pagrindiniai periodonto ligų (gingivito, periodontito) požymiai.

 

Per dieną dantų paviršius pasidengia maisto likusiais, mikroorganizmais, negyvomis burnos gleivinės epitelio ląstelėmis, kurie formuoja baltai pilką, sunkiai matomą minkštų apnašų sluoksnį ant dantų. Nenuvalant dantų šepetėliu šio apnašų sluoksnio 100%, jų likučiai dirgina dantenas ir per kelias dienas sukelia dantenų uždegimą. Nepašalinus jų dar ilgiau, minkštosios dantų apnašos mineralizuojasi ir tampa dantų akmenimis. Jų nepašalinus, uždegimas tęsiasi, intensyvėja, pažeidžiamas periodontas. Formuojasi patologinės dantenų kišenės, vyksta kaulinio audinio tirpimas ir, galiausiai, prarandami dantys.

 

Tik gydytojas odontologas ar burnos higienistas gali efektyviai pašalinti apnašas ir akmenis. Svarbu suprasti, kad nuolatinė priežiūra padeda išvengti odontologinių ligų sukeltų problemų ir sutaupyti laiko bei pinigų. Pastovūs, ne rečiau kaip du kartus per metus, apsilankymai pas gydytoją odontologą, burnos higienistą turėtų tapti įpročiu tiems, kurie brangina savo sveikatą, nes dantų ir dantenų ligos daro neigiamą poveikį visam mūsų organizmui.
Nešiojantiems implantus, breketus, dantų protezus gera burnos higiena bei ligų profilaktika ypač svarbi.

Geros burnos higienos požymiai:

> Jūsų dantys yra švarūs, nėra maisto likučių;

> Dantenos rožinės spalvos, neskausmingos, nekraujuoja valant šepetėliu ir dantų siūlu;

> Nekamuoja blogas kvapas iš burnos.

 

Mūsų klinikoje profesionaliosios burnos higienos metu apnašos kokybiškai pašalinamos ultragarsiniu skaleriu bei „AIR-FLOW” technologija, dantys kruopščiai nupoliruojami.

 

Ultragarsiniu skaleriu mes nesunkiai pašaliname dantų akmenis ir taip sumažiname žalingų bakterijų, esančių po dantenomis, kiekį. Ultragarsinio skalerio poveikis:

• Instrumento galvutės vibracija pašalina net kiečiausius akmenis, prikibusius prie danties paviršiaus.

• Vandens srovė nuplauna nuo danties paviršiaus apnašų likučius, kraują, drėkina danties paviršių. Tai sudaro sąlygas gydytojui geriau matyti darbinį lauką.

• Instrumento galiuko judėjimas vandenyje sukuria burbuliukus, kurie sprogdami suardo bakterijų ląstelių sienelių membranas.

 

„AIR-FLOW” vienas iš naujausių dantų apnašų šalinimo metodų. Tai puikus ir neskausmingas būdas nuvalyti nikotino, kavos ar arbatos apnašoms bei dantims pašviesinti. “AIR-FLOW” greičiau ir efektyviau šalina dantų apnašą, lyginant su įprastomis dantų poliravimo priemonėmis. Jis labai veiksmingas net ir sunkiai prieinamose vietose. Stipri oro, vandens bei sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai dantų paviršiui, greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias apnašas. Po “AIR-FLOW” procedūros būsite maloniai nustebinti natūralia šypsena, komforto bei švaros pojūčiu burnoje.

 


Dantų vagelių hermetizavimas silantais

 

Dantų silantai – tai medžiagos, užliejamos ant kramtomųjų dantų paviršių vagelių. Kai kurių dantų vagelės yra tokios siauros ir gilios, kad maisto likučių iš jų išvalyti neįmanoma. Silantai apsaugo dantis nuo vagelėse besivystančio dantų karieso. Silantai paprastai naudojami 6-12 metų vaikams. Jie užsiejami tuoj pat, kai tik išdygsta pirmieji krūminiai dantys. Plombuoti dantys silantais nedengiami.

Prieš / Po