Periodonto ir burnos gleivinės ligos - Žavi šypsena

Periodonto ir burnos gleivinės ligos

Graži šypsena padeda mums puikiai jaustis ir pasitikėti savimi net sunkiausiose gyvenimo situacijose. Todėl labai svarbu tinkamai rūpintis savo dantimis, kad užkirstume kelią burnos gleivinės ir periodonto ligoms.

Sveikos burnos gleivinės požymiai: dantenos rožinės spalvos, neskausmingos, nekraujuoja valant šepetėliu ir dantų siūlu, nekamuoja blogas kvapas iš burnos (1).

Periodontitas – pagrindinė dantų praradimo priežastis suaugusiems. Juo serga ¾ visų žmonių, nepriklausomai nuo rasės, tautybės, socialinės padėties. Apie pusė dvidešimtmečių jau turi bent vieną periodontologinę kišenę. Vienintelė gera naujiena yra ta, kad, kuo anksčiau ši liga diagnozuojama, tuo efektyvesnės priemonės, padedančios užkirsti jai kelią.

Periodontitas pažeidžia dantenas ir dantis supančius audinius. Vienas iš pirmųjų įspėjamųjų ženklų yra dantenų paburkimas, paraudimas, kraujavimas valant ar palietus. Tai dantenų uždegimas – gingivitas (2). Jis yra grįžtamas, jei bus imtasi ne tik kruopščios kasdienės burnos priežiūros, bet ir atlikta profesionalioji burnos higiena. Negydomas šis pažeidimas progresuoja ir pereina į periodontitą – negrįžtamą dantenų ir alveolinio kaulo pažeidimą (3).

Periodonto ir burnos gleivinės ligos

Mūsų gydytojų odontologų suteikiamas gydymas padės Jums išvengti periodontito sukeliamų nemalonių pojūčių, užkirs kelią jo progresavimui bei išgelbės nuo ankstyvo dantų netekimo.

Periodonto ligų procedūros:

Profesionali burnos higiena;

Kiuretažas;

Chirurginis dantenų gydymas (gingivektomija, kosmetinė gindivektomija);

Chirurginis periodonto ligų gydymas (lopo operacijos);

Chirurginis danties šaknies ilginimas;

Chirurginis dantenų recesijos (atsitraukimo) gydymas;

Periodonto kaulinių defektų korekcija (kaulinio audinio autotransplantacija ir alotransplantacija – nuosavo ir dirbtinio kaulo įsodinimas);

Lūpos pasaitėlio plastika.